Uniwersalne Oprogramowanie dla Firm

Ewidencja pojazdów, obsługa zleceń
Inwentaryzacja sprzętu
Planowanie urlopów

więcej w dziale 'Komputer w Firmie'

Oracle Virtual BOX - darmowa maszyna wirtualna

kilka systemów operacyjnych na jednym komputerze


VirtualBox to darmowe oprogramowanie firmy Oracle umożliwiające uruchomienie wirtualnego peceta w pececie. Dzięki niemu możemy w systemie Windows uruchomić w osobnym okienku wirtualny komputer z zainstalowanym dowolnym innym systemem, np. Linux, Unix, Windows 2000.

Masz Vistę / Win 8 i starszy program księgowy, działający tylko pod Windows XP?
Nic prostrzego - uruchom wirtualny komputer z zainstalowanym XP i po kłopocie.

Przy wykorzystaniu tak zwanego mechanizmu virtualization (zobacz Wikipedia) jesteśmy w stanie uruchomić na naszym komputerze dowolną ilość maszyn wirtualnych. Ogranicza nas jedynie wydajność naszej maszyny.

To potężne narzędzie jest bardzo proste w obsłudze i działa zarówno w systach Windows jak i Linux/Unix, a także Macintosh. Umożliwia zapisanie stanu maszyny wirtualnej, dzięki czemu w szybki sposób możemy przywrócić wirtualny system do stanu pierwotnego.

Firma Oracle zdecydowała się udostępnić się VirtualBoxa zupełnie za darmo również do zastosowań komercyjnych na zasadach Open Source i licencji GNU General Public License (GPL).To bardzo przydatne rozwiązanie z uwagi na fakt, iż w nowych systemach (Windows 7, 8) nie każde oprogramowanie da się uruchomić, zaś firma Microsoft już dawno zaprzestała rozpowszechniania starszych systemów Windows.

VirtualBox przyda się, gdy: Więcej na oficjalnej stronie VirtualBox.